mazon gibi dünya devi haline gelmiş olan alışveriş sitelerinin ülkemize ürün göndermeye başlaması, yurtdışından yapılan alışverişlerde ciddi bir artış yaşanmasına neden oldu.

urtdışı alışverişlerinde kullanıcıların karşısına çıkan en büyük problem ise, 75 euro'dan daha yüksek fiyata sahip bir ürün satın aldıklarında gümrük vergisi ödemek zorunda kalmaları oluyor. Bu konuda sevindirici haber, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan geldi.

İthalat vergisi muafiyeti 150 Euro’ya yükseliyor!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, yayınlamış olduğu yeni Gümrük Kanun Taslağı'nda, yurtdışından alışveriş yapan kullanıcıları sevindirecek bir adım attı. Yeni taslakta, değeri 150 euro'yu geçmeyen eşyaların ithalat vergilerinden muaf tutulacağına dair bir ibare yer alıyor.

Yani, yurtdışında yer alan bir alışveriş sitesinden vergi ödemeden sipariş vermek isteyen kullanıcılar artık, 75 euro yerine 150 euro'ya kadar olan ürünleri satın alabilecek. Tabi, bu düzenlemenin hayata geçmesi için bu şekilde meclise sunularak kabul edilmesi ve ardından Cumhurbaşkanı tarafından onaylanması gerekiyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz