Zero Zero Robotics’in elinden çıkan yeni cihaz hedefe odaklanarak güvenli bir şekilde uçarken kaliteli video ve fotoğraf çekebiliyor. Hover Camera’nın en ilginç kısmı ise karbon fiber dış iskelete sahip olması. Bu sayede cihazı çalışır haldeyken bile zarar görmeden tutabileceksiniz. Katlanabilen drone sadece 238 gram ağırlığında. Çantanızda zarar görmeden kolayca taşıyabileceksiniz.

Yapay zeka kısmında Qualcomm’un Snapdragon Flight platformundan yararlanan Hover Camera, tek şarj ile 8 dakika uçuş yapabiliyor. Cihazın üst kısmında yer alan batarya pratik bir şekilde değiştirilebiliyor.

Hover Camera Oldukça Pratik, Güvenli, Portatif

13 megapiksel kamerası ile 4K video çekebilmek mümkün. Cihazda gece çekimleri için flaşta mevcut. Hover Camera’nın alt tarafında da dengeyi sağlamak adına 3 megapiksellik bir adet kamera yer alıyor. Şirketin CEO’su MQ Wang’ın dediğine göre yüksek donanımlı bir akıllı telefon ile eşdeğer kaliteye sahip çekimler yapılabiliyor. 

Hover Camera herhangi bir kontrol kumandası ile kullanılmıyor. Cihazı kontrol etmek için mobil uygulamasını kullanmanız gerekiyor. WiFi ile bağlanacağınız cihazın kontrolü de oldukça basit. Kendinizi tanıttıktan sonra Hover Camera sizi takip etmeye başlayacaktır. Uygulama sayesinde yaptığınız çekimleri canlı yayınlarda kullanabileceksiniz. Hover Camera’nın 32 GB hafızası ve mikro-USB 3.0 Type B kablosu ile kolayca videoları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Cihazın fiyatı henüz kesinleşmese de 600 dolar civarında olacağı söyleniyor. Bu yaz cihazın piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz