Sosyal medya uygulamaları, büyük kitlelere hitap ettikleri için sürekli yenilenmek ve güncellenmek zorundalar. Çünkü insanların ihtiyaçları hiç hız kesmeden değişiyor. Onlarca platform arasında bu ihtiyaçları en iyi karşılayan ise Instagram. Gün geçtikçe artan kullanıcı sayısı ve basit arayüzüyle uygulama, insanları cezbediyor.

Instagram kullanan herkesin beklediği birkaç özellik var. Bu beklentilerin farkında olan yöneticileri ise söz konusu özellikleri getirmek için çalışıyorlar. Fakat bir konuda anlaşmak gerekiyor: Bir yazılımsal özellik, milyonlarca insana sunulmadan önce detaylıca test edilmelidir. Bu nedenle istekler ve beklentiler hemen gerçekleşmeyebiliyorlar.  

Nitekim o özelliklerin birkaçı artık eskisi kadar gizemli değil. İşte geleceğin Instagram’ı bu özelliklerle zenginleşecek:

Uygulama içi RePost / Regram düğmesi:

Platformun kullanıcıları uzun süredir Twitter’daki retweet özelliğinin Instagram’a da gelmesi gerektiğini düşünüyorlar. Hatta bunun için, üçüncü parti uygulamalar kullanıyorlar. Ancak bu çözüm hiç de pratik değil. Regram ya da RePost uygulamaları hem Android hem de iOS için oldukça popülerken, Instagram’ın böyle bir özelliği test etmesi herkesi mutlu edecektir. 

Hikayeler’de GIF arama:

Instagram’ın Snapchat’den resmen çaldığı Hikayeler’in kullanıcı sayısı, Snapchat’in kullanıcı sayısını aştı. Platform, ünlü GIF paylaşım sitesi Giphy’yi kullanarak artık Hikayeler’de GIF paylaşmamıza olanak tanıyacak. 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz