Fast food restoran zincirlerinin kasa önünde sipariş verip yemeği tepsiyle alarak masaya götürme yöntemi son buluyor. Ünlü fast food zinciri McDonald's, artık hamburger yemeye gelmiş müşterilerini kasa önünde bekletmeden masada siparişlerini alacak. Ancak bunu klasik, garsonla sipariş alma yöntemiyle değil, dokunmatik ekranlı kiosklar yardımıyla yapacak. 

Dokunmatik ekrandan siparişi ver, ödemeyi yap

McDonald'sın New York'taki restoranlarında uygulamaya başlanan yeni yöntemle, müşteriler oturduğu masanın yanındaki dokunmatik ekranlı kiosktan istedikleri menüleri ve ürünleri seçerek siparişi oluşturuyor, ödemeyi kredi kartıyla yapıyor ve yemeğin oturdukları masaya gelmesini sağlıyorlar.

Yeni yöntem, fast food zincirlerinde maliyetin büyük bölümü oluşturan kasa çalışanlarının sayısında azalmaya neden olacağı için rekabet ile fiyatların düşmesine de neden olabilecek.

Elbette McDonald's böyle bir yöntemi hayata geçirmişken, en büyük rakibi BurgerKing'in de boş durması beklenemez. Önümüzdeki günlerde BurgerKing'in de benzer bir sistemi hayata geçirdiğini duymamız sürpriz olmayacak.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz