Intel, IFA 2016 Fuarı'nı hareketli geçiren firmalar arasında. Kaby Lakeplatformuna ait üst segment  Core serisine ait işlemcileri tanıtan Intel, 14 nm geometrisinde çalışan işlemcilerin temel yeniliğinin enerji tükemikonusunda yapıldığını duyurmuştu.

Intel, "Y" ve "U" serisi olarak ikiye ayrılan 7. nesil işlemcilerden "U" serisine ait olanları "yüksek performans" ilkesiyle satışa sunulacağını belirtirken, "Y" serisine ait olanların ise ince tasarımıyla ultrabook platformuna elverişli bir yapıya sahip olduğu belirtiliyor.

Yeni Celeron ve Pentium işlemciler geliyor

Dünyaca ünlü işlemci devi, Kaby Lake platformundan sonra Apollo Lake'i de basına duyurdu. Kaby Lake platformuyla benzer yapıya sahip olan 14 nm geometrisindeki yeni işlemcilerin Celeron ve Pentium ailesinin yeni oyuncuları olduğu belirtiliyor. 

Uygun fiyatıyla ön planda!

Orta segment cihazlar için üretileceği belirtilen yeni Pentium ve Celeron'unkullancılara hitap eden asıl yönü ise fiyatı. 2.2- 2.6 Ghz bandında işlem gücüne sahip olan işlemcilerin Pentium ailesine ait olanları 161 Dolar,Celeron ailesine ait olanlar ise 107 Dolar satış fiyatıyla piyasaya sunulacak. Bununla birlikte Intel, yeni işlemcilerin Eylül ayı ortasında piyasaya sürüleceğini belirtti.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz