VR (Virtual Reality) teknolojileri, gün geçtikçe etkisini hissettirmeye devam ediyor. Kullanıcıların sanal ortamda gerçeklik algısını oluşturmasına yönelik teknolojiler üreten firmalar günden güne artıyor.

Daha öncesinde NBA All-Star, Fenerbahçe-Dinamo Moskova futbol maçı vb. platformlarda kullanıcılara hizmet veren sanal gerçeklik teknolojisinin bu gelişimine işletmeciler duyarsız kalmadılar.

Kullanıcıların vizyon filmlerini sanal gerçeklik deneyimiyle izlemesini hedefleyen Amsterdam’da bir sinema, “Dünyanın ilk sanal gerçeklik sineması”nın açılışını gerçekleştirdi.

Yalnızca 360 derecelik çekimler ile sanal gerçeklik teknolojilerini sunan sinema, normal bir sinemanın tüm gerekliliklerini barındırıyor.

Sinemada, Samsung Gear kulaklıklar, Samsung S6 cihazı, söz konusu VR deneyimini yaşatmak için kullanılacak donanımlar olacaklar. Gösterimlerin fiyatına gelinecek olursa, filmlerin 13.69 dolar ve 12.50 eurodan izlenmesi bekleniyor. Slash Gear haberine göre sinemanın;Londra, Paris, Berlin, Madrid şehirlerinde de şubeler açmasını hedeflediği belirtildi.

 

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz