Yeni doğan bir bebek herkes için sevinç kaynağı olsa da özellikle anne ve baba için bu durum tarif edilemez derecede bir mutluluktur. Fakat çeşitli nedenlerden dolayı erken veya zorunlu doğumlar gerçekleşebiliyor. Bu gibi durumlarda doğan bebekler gelişimini tamamlayamadıkları için bir süre daha hastanede kalıyorlar. Prematüre bebeklerin yaşadığı bu sorunlar kesinlikle en çok anne ve babayı derinden etkiliyor. 

Yeni doğanların özellikle anne sesine karşı hassas olduğu bilimsel bir gerçek. Annenin sesini duymak, varlığını hissetmek yeni doğan bebekler için bile huzur kaynağı oluyor.

Samsung, bu konuyla alakalı olarak bir uygulama geliştirdiğini duyurdu. "Hayatın Sesleri" isminde bu mobil uygulama ile anne veya baba istediği an bebeğinin kalp ritmini görebilir, ona sesli mesajlar bırakabilir hatta bebeğine ninni bile söyleyebilir! Hem ebeveynlerin bir nebze daha rahatlamasına hemde bebeğin daha huzurlu olmasına yardımcı olacak bu yeni proje hakkında daha fazla bir bilgi yok. Yani ne zaman tamamlanacağı, detaylı özellikleri veya kimlerin kullanabileceği gibi sorular hala yanıtsız.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz