Dünyanın birçok kentinde olduğu gibi ülkemizde de binlerce oyuncuyu sokaklara döken Pokemon GO için gelen haberlerin arkası kesilmiyor. Bu kez oyun hakkında çıkan haber ise, Pokemon avı için camilere kadar giren oyuncular.

Pokemon avcılarının camilerde Pokemon avına çıkması sosyal medya üzerinde büyük tepkilere yol açmıştı. Bu durum kimi kullanıcı tarafından esprili bir üslupla dile getirilse de, kimi kullanıcı tarafından sert tepkiler aldı. Sokaklara hatta cami içlerine kadar yansıyan Pokemon avı içinseDiyanet-Sen tarafından açıklama gecikmedi.

Pokemon GO Yasaklansın!

Diyanet-Sen Başkanı Mehmet Bayraktutar, konuyla ilgili olarak, camilerde Pokemon GO oynamanın camileri hafife almak olduğunu belirtti. Bu durumun batı ülkelerinin bir senaryosu olduğunu savunan Bayraktutar,Pokemon GO'nun Türkiye'de bir an önce yasaklanmasını istediğini söyledi.

Dünyada Pokemon avına çıkılması yeni şehir efsanelerini beraberinde getirdi. Özellikle sosyal medya'ya düşen haberlerden sonra, oyuncuların birçok evin kapısını çalarak, evin içinde Pokemon olduğu ve onları yakalamak istediklerine dair iddialar ortaya atıldı. Pokemon GO çılgınlığı birçok haberi beraberinde getiriyor. Oyunda hakkında ilerleyen günlerde ne tarz haberler çıkacağı ise tam bir merak konusu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz