Societe Generale ve Groupe BPCE markalı Fransız bankaları Motion Code özelliğine sahip, dinamik CVV kodu bulunan kartları tanıttı. Motion Code özellikli kartlar Oberthur Technologies tarafından geliştiriliyor ve bu kartların en önemli özelliği üzerinde bir ekran bulunduruyor olmaları.

Kartlar Sürekli Dinamik CVV Kodu Üretiyor

Motion Code teknolojisi ile kart üzerinde bulunan ekranda, karta ait CVV kodu saatte bir defa güncelleniyor. Kartlarda ki ekranın çalıştırılması amacı ile ultra ince bir lityum pil kullanılıyor. Motion Code özelliği ile sürekli olarak CVV kodu değiştirilmesinde hedeflenen amaç online alışverişlerde ve ödemelerde güvenliği artırmak. Bir e-ticaret sitesi veya e-tahsilat sisteminde ödeme yaparken kullandığımız CVV kodunun, tekrar kullanılabilir özelliği bulunmayacağı için online ortamda girilen kart bilgileri de sürekli değişmiş oluyor.

Dinamik cvv Kodu Bulunan Kartlarda E-kağıt Teknolojisi Kullanılıyor

CVV kodunun görüntülendiği ekran için kartlarda e-kağıt teknolojisi kullanılıyor. E-kağıt teknolojisi daha basit bir tanımla “yeniden yazılabilir kağıt” anlamına geliyor. E-kağıtlar, ısı aracılığıyla esnek kolestorik sıvı kristal panelin üzerinde resimlerin iletilebilmesini veya depolanmasını sağlıyor. E-kağıtlar şu anda hafıza fonksiyonuyla birlikte 300 dpi yüksek çözünürlük sunabiliyor.Yıllık ücreti 12 $ olarak belirlenen dinamik CVV kodu bulunan kartların bazı testleri tamamlandı.

Societe Generale, bu teknolojik kartlar için yıllık ücreti 12 dolar olarak belirlediğini söylüyor. Kart piyasaya sürülmeden önce de bankanın 500 müşterisi aracılığı ile bazı testlere tabi tutulmuş. Test için müşterilere sunulan dinamik CVV ekranı bulunan kartlar VISA logosu ile hazırlanmış.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz