Teknoloji dünyasında bugün ilginç bir satın alma gerçekleştirildi. Popüler antivirüs yazılımlarından Avast, en büyük rakibi AVG’yi satın aldı. En büyük rakibi diyoruz çünkü, ücretsiz antivirüs denilince ilk olarak akıllara bu iki yazılımın geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Avast'ın CEO'su Vincent Steckler yaptığı açıklamada büyüme hedeflerini en üst düzeye çıkarmak için sektörde oldukça önemli bir şirket olan AVG ilegüçlerini birleştirmeye karar verdiklerini belirtti. Avast, AVG’yi satın almak için hisse başına 25 dolar olmak üzere nakit olarak toplamda 1,3 milyar dolar ödeyecek.

400 Milyon Kullanıcıya Ulaşılıyor!

Bireysel ve kurumsal kullanıcılar için antivirüs çözümleri üreten Avast’ın dünya genelinde yaklaşık olarak 230 milyon kullanıcısı bulunuyor. Satın alma sonrasında güçlerin birleşmesiyle birlikte bu sayının 400 milyona ulaşacağı belirtiliyor.

Eylül veya Ekim ayına kadar satın alma işleminin tamamlanmasını beklediklerini belirten Avast yetkilileri, daha fazla kişiye ulaşmalarının özellikle güvenlik riskleri konusunda kullanıcılara daha iyi ve güvenli bir deneyim sunmalarını sağlayacağını vurguluyor.

Bu güç birleşiminin ardından en büyük beklentilerden birisinin ise, iki firmanın küçük ve orta ölçekli işletmeler için daha gelişmiş antivirüs çözümleri sunması olduğu belirtiliyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz